Main Page-pl: Difference between revisions

From Microformats Wiki
Jump to navigation Jump to search
Line 15: Line 15:


* Na początku, bądź zaznajomiony w pisaniu stron i aplikacji zgodnych z semantyką oraz bogatych w opisy , ‘[http://microformats.org/wiki/posh <abbr title="Plain Old Semantic HTML">POSH</abbr>]’ <abbr title="HyperText Mark-up Language">HTML</abbr>.
* Na początku, bądź zaznajomiony w pisaniu stron i aplikacji zgodnych z semantyką oraz bogatych w opisy , ‘[http://microformats.org/wiki/posh <abbr title="Plain Old Semantic HTML">POSH</abbr>]’ <abbr title="HyperText Mark-up Language">HTML</abbr>.
* Zdobywaj wiedzę o mikroformatach z  [http://microformats.org/about/ about page], [http://microformats.org/ blog], [[press]], [[presentations]], [[books]], [[podcasts]], & [[screencasts]].
* Zdobywaj wiedzę o mikroformatach z  [http://microformats.org/about/ about page], [http://microformats.org/ blog], [[press|prasa]], [[presentations|prezentacje]], [[books|książki]], [[podcasts|audycje]] i [[screencasts|prezentacje multimedialne]].
* Spojż na ustabilizowane mikroformaty takie jak [[hcard|hCard]] i [[hcalendar|hCalendar]], a następnie podążaj za  [[hcard-examples|examples]] aby móc rozpocząć publikacje własnych mikroformatów.
* Spójrz na ustabilizowane mikroformaty takie jak [[hcard|hCard]] i [[hcalendar|hCalendar]], a następnie podążaj za  [[hcard-examples|przykładami]] aby móc rozpocząć publikacje własnych mikroformatów.
* Masz pytania? Przeczytaj  [[faq|frequently asked questions]] i zobacz [[glossary]] dla terminów i definicji. Możesz również pisać do {{MicroformatsMailingList}}.
* Masz pytania? Przeczytaj  [[faq|najczęściej zadawane pytania]] i zobacz [[glossary|słownik]] dla terminów i definicji. Możesz również pisać w {{MicroformatsMailingList}}.
* Chcesz nauczyć się więcej? Zobacz na [[events]] w świecie mikroformatów.
* Chcesz nauczyć się więcej? Zobacz na [[events|wydarzenia]] w świecie mikroformatów.


==Definicje==
==Definicje==

Revision as of 14:33, 10 May 2009

Wiki: Mikroformaty

Strona w języku polskim dopiero powstaje, więc tylko nieliczne artykuły są dostępne w języku polskim. Zapraszamy do tłumaczenia, jeśli czujesz się na siłach.

Zanim zaczniesz edytować, przeczytaj proszę reguły gry: how-to-play-pl.

Przed zaproponowaniem nowych mikroformatów proszę przeczytaj stronę process (na razie wersja angielska).

Instrukcje

Ten artykuł jest głównym źródłem wiedzy o mikroformatach. Znajdziesz tu między innymi specyfikacje najnowszych wersji mikroformatów, wzory stosowania oraz pomocne narzędzia. Ten wiki posiada również wiele stron poświęconych najnowszym rozwiązaniom, oraz w mikroformatom które dopiero są w trakcie tworzenia.

Aby rozpocząć przygodę z mikroformatami:

Definicje

Mikroformaty są to wzory kodu HTML reprezentujące powszechnie publikowane rzeczy takie jak: people, events, blog posts, reviews i tags na stronach internetowych.

Mikroformaty pozwalają publikować bardziej dokładnie informacje w sieci; są najprostszą i najszybszą drogą do zapewnienia zgodności z urządzeniami oraz programami mobilnymi dla Twoich informacji na stronie.

Specyfikacja

Lista aktualnych, stabilnych Mikroformatów.

(narazie po angielsku)

Wstęp

Czym są mikroformaty (ang.)? Co można zrobić przy pomocy mikroformatów (ang.)? Przejrzyj podsumowanie na stronie "O mikroformatach" (ang.), aby uzyskać więcej informacji - przeczytaj Wprowadzenie. Szersze objaśnienia znajdują się na stronach z aktualnymi informacjami (w języku angielskim): Prasa, Prezentacje, Podcasty, i Screencasty. Często zadawane pytania znajdują odpowiedzi w dziale FAQ. Jeśli chcesz coś zaproponować albo chcesz zrobić coś społecznie, odwiedź listę punktów do zrobienia (ang.). Chcesz dowiedzieć się więcej osobiście? Zobacz na stronie events, co się dzieje.