Microformats wiki sayfasına hoşgeldiniz!

From Microformats Wiki
Jump to navigation Jump to search


microformats HTML sayfalarında insanlar, organizasyonlar, kuruluşlar, mekanlar, blog yazıları, ürünler, incelemeler, sürdürmeler, çözümler gibi ekstra etiketlemeler yapılmasını sağlayan uzantılardır. Websiteler, search engines-arama motorlarının ve diğer araçların sitenin içeriğini incelerken daha detaylı bilgi alabilmesi için standart bir API yayınlarlar bunu Microformats ile kullanarak sağlayabilirler. Daha fazlası için what-are-microformats.

Giriş

Bu wiki microformats topluluğunun ana kaynağıdır ve yazar rehberliği, referanslar, spesifikasyonlar, taslaklar, yayınlama adımları, araştırmalar, makaleler, beyin fırtınası ve konu takibi ile ilgili bilgiler verir.

Başlarken

Mikroformatlara başlarken:

  • Öncelikle, sayfalarınızın ve web uygulamalarınızın semantik olarak zengin, açıklayıcı, ‘POSHHTML kullandığından emin olun.
  • İletişim bilgilerinizi hCard (see authoring tips, examples) ile işaretleyin ve rel-me kullanarak kişisel sitenizden diğer profillerinize link oluşturun.
  • Sık sorulan sorular için frequently asked questions ayrıca IRC kanalından da sorabilirsiniz.
  • Kişiler hakkında daha fazlasını öğrenmek için events mikroformatlara göz atın.

Araçlar, test vakaları, ek araştırmalar

Örnekler, kodlar ve test vakaları için bakılacak ilk yer her bir mikroformat'ın kendi sayfasıdır. Birden fazla mikroformat'ı işlemek için sadece birkaç araç ve servis bulunmaktadır tools and services. Bu bölüm yazarlar,parsers, validators (Doğrulayıcılar), test vakaları ve diğer alakalı bilgiler için oluşturulmuştur.


Mikroformatlar Wiki Çevirileri

Mikroformatlar makalelerini bir çok dilde okuyabilirsiniz yada sizde katkıda bulabilirsiniz:

Diğer dilleri görmek için tıklayınız, ve yeni çeviri başlatmak için how-to-start-a-new-translation.